News

Locul IV la Olimpiada Națională a Sportului Școlar

În perioada 31.05-3.06.2018 s-a desfășurat la Tulcea etapa finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – volei licee – băieți. Echipele participante au fost reprezentantele județelor : Cluj, Dolj, Prahova, Sălaj, Tulcea și municipiul București.

Reprezentanta județului nostru, echipa Colegiului Național ”Simion Bărnuțiu”, Șimleu Silvaniei a obținut un merituos loc IV, în urma reprezentantei municipiului București- loc III, județul Dolj – loc II și județul Cluj – loc I

Din echipa Colegiului Național ”Simion Bărnuțiu” au făcut parte :

Numele și prenumele Clasa
Păcurar V. Teotim Daniel X C
Ruțaș I. Ionuț X C
Cordon C.T. Alexandru – Sebastian IX A
Cherecheș G.D. Raul – George XI C
Silvășan- Pașca C.D. Dan XI C
Pop C. R. Paul – Radu XI E
Man E. Ovidiu-Ștefan XII A
Remeș I.C. Raul – Ioan XII C
Rusu C.V.  Vlad- Cătălin XII C
Takacs C. Erik-Krisztian XII C
Antrenor, prof. Kovacs Istvan

Leave a comment