News

Înscrieri pentru școala de vară OXFORD FOR ROMÂNIA ediția a III-a

Vă anunțăm că au început înscrierile pentru școala de vară “Oxford for Romania” – ediția a III-a. Proiectul se adresează elevilor din clasele a X-a și a XI-a cu potențial academic, care provin din familii cu venituri modeste. Termenul limită pentru înscrieri este 22 aprilie.

Școala de vară oferă participanților o experiență unică de activități multidisciplinare în cadrul uneia dintre cele mai renumite universități din lume, alături de profesioniști și universitari din Oxford și Londra. Proiectul va avea loc în perioada 25 august – 2 septembrie 2018. 

Selecția este competitivă și va ține cont de performanțele academice, implicarea în activități extra-curriculare, perseverența și motivația fiecărui aplicant.

Toate costurile vor fi asigurate de către organizatorii care lucrează voluntar, prin intermediul sponsorilor și donatorilor proiectului
Anunțul oficial detaliat îl puteți descărca în format PDF aici

Pentru orice întrebări contactați:

Echipa de voluntari Oxford for Romania
info@oxfordforromania.org
www.facebook.com/Oxford4Romania
www.oxfordforromania.org

Leave a comment